Je tu čas na chemické peelingy

7. 10. 202014:13

Po letnom období mnohým z nás zostávajú na pleti pigmentové nerovnosti, pehy, fľaky, ktoré môžu byť nevábnou spomienkou na slniečko. Teraz je najideálnejší čas, kedy môžeme na tomto probléme pracovať. Technologička Lucia Matejková vám priblížila ošetrenia chemickým peelingom. 

Kozmetické firmy nás nabádajú na rôzne spôsoby bielenia pleti. Máme nespočetne veľa možností, následkom čoho môže nastať presýtenie trhu, kedy sa nevieme rozhodnúť, ktorý produkt zvoliť. Profesionálna, ale aj domáca starostlivosť by v tomto prípade mala byť dôkladne premyslená a určite prekonzultovaná s kozmetičkou, ktorá sa o vašu pleť stará. Mojou najväčšou radou pre vás je držať sa jednej značky, nekombinovať viac spôsobov ošetrení a produktov. A tiež nenakupovať produkty na internete bez toho, aby v nich mali jasno.

Naša pleť je obrazom nášho celkového stavu organizmu a prístupu k nej. Práve preto je v oblasti pigmentácií podstatné prikladať dôležitosť na všetky aspekty. Neprikladať všetku vinu slnku. Pretože to, že slnko a slnečné žiarenie je silné už všetci dobre vieme.

Profesionálna značka Mesosystem je komplexným riešením v obnove pleti. Ponúka širokú škálu chemických peelingov, aby sme dokázali naplniť požiadavky každého typu pleti, vrátane citlivej. Možnosťou je vybrať si silnejší jednozložkový, veľmi efektívny peeling, kde je potrebné rátať aj s podráždením, či jemným šúpaním pleti. Druhou možnosťou je kombinovaný peeling, ktorý je jemnejší a takmer bez podráždenia. Oba spôsoby sa robia výhradne v kozmetickom salóne, za veľmi prísnych podmienok. Kozmetička musí byť zaškolená a ona vás rovnako poučí ako sa o pleť po peelingu starať doma.

Chemický peeling je ošetrenie, ktoré pôsobí na pleť spôsobom zníženia pH pleti, následkom čoho dochádza k odstráneniu povrchových vrstiev pleti. Je potrebné vedieť, že každý jeden peeling má svoju špecifikáciu, svoju koncentráciu a tiež rozdielnu vstrebateľnosť, t.j. pracuje v inej hĺbke pleti. Podľa toho vaša kozmetička volí pre vašu pleť a „problém“ ten najideálnejší. Ošetrenie chemickým peelingom je najvhodnejšie aplikovať v kúre, to znamená opakovať 6-8krát výhradne v zimnom období. Aby sa dosiahol efekt, ktorý očakávame je vhodné v kúre jednotlivé peelingy obmieňať.  Docielime tým efekt v každej jednej hĺbke pleti.

Čo sa týka pigmentácií, preferujem spomínané kombinovanie viacerých kyselín pre dosiahnutie najlepšieho efektu. Každá kyselina pracuje na inom spôsobe rozpúšťania pigmentácií a niektoré z nich sa aplikujú aj ako prevencia proti ich vzniku. Je však dôležité si uvedomiť, že 50% úspechu sa ukrýva v domácej starostlivosti. Znamená to úplnú slnečnú ochranu v podobe každodenného používania vyššieho ochranného faktora, ktorý vás chráni jednak pred slnkom ako aj v zime pred mrazom. Ide hlavne o to, že pleť je po chemickom peelingu jemná a nedostatočne chránená.

Majte na pamäti že pleť a jej regenerácia má svoj čas. Nekombinujte v domácich ošetreniach produkty na báze kyselín, retinolu a rôznych látok, ktoré v pleti vzájomne môžu urobiť viac zlého ako dobrého. Následkom čoho vznikajú podráždenia, začervenania a veľakrát problémy, s ktorými môžete skončiť na pohotovosti alebo u dermatológa. Vaša kozmetička vie všetky potrebné informácie, ktoré vám rada odovzdá. V salóne má produkty na správnu domácu starostlivosť. Prenesie vás zimným obdobím a docieli na vašej pleti neuveriteľný efekt bielenia, rozjasnenia a omladenia tak, že budete spokojné.

Milé dámy, zverte sa do rúk vašim kozmetičkám a dôverujte im. Pretože každá jedna z nich robí svoju robotu s láskou a trpezlivosťou.

, ,
Exkluzívne koncentráty UNIQCURE od značky SKEYNDOR
Exkluzívne koncentráty UNIQCURE od značky SKEYNDOR

NOVINKA: Značka Skeyndor na trh uviedla exkluzívne koncetráty v ampulkách UNIQCURE

ZOSTAŇ DOMA s našimi profesionálnymi technológmi
ZOSTAŇ DOMA s našimi profesionálnymi technológmi

Milé klientky, v spolupráci s našimi profesionálnymi technológmi sme pre vás pripravili NOVÝ PROJEKT.

Ťaháky, ktoré vám pomôžu zjednodušiť si prácu
Ťaháky, ktoré vám pomôžu zjednodušiť si prácu

Aj vy máte niekedy deň, keď si poviete, kiež by to išlo ľahšie … Takmer vždy to ide ľahšie, len treba vedieť ako na to.