Obnova vlasov po zimnom období

26. 2. 202112:18

Myslíte, že v zimnom období vlasy dostatočne chránite tým, že ich schovávate pod čiapkou? A že hneď ako ju na jar dáte dole, budú vlasy zase ako zo škatuľky? Tak jednoduché to nebude, ale vďaka radám našej technologičky Lucie Stwiertnia to nebude ani príliš zložité.

ČÍM VLASY V ZIME TRPIA?

Nosenie čiapok a kapucní nám skutočne pomôže vlasy chrániť pred vetrom, dažďom, mrazom a snehom. Naopak ale akákoľvek pokrývka hlavy, a môže to byť napríklad aj lyžiarska helma, podporuje potenie vlasovej pokožky, čo má za následok množenie kvasiniek a tvorbu lupín. Čiapky, šály, kožušiny a ďalšie materiály navyše do vlasov vkladajú nadbytočný statický výboj. Ďalším problémom, ktorý trápi naše vlasy, sú časté prechody z mrazu do teplých a vyhriatych miestností kedy sa vlasy vysušia a strácajú lesk a vitalitu a stávajú sa tak náchylnejšie na lámanie a štiepenie.

Dôležitým prvkom v starostlivosti o vlasy je taktiež strava, prísun vitamínov a minerálov, ktoré telo v zime dostáva podstatne menej ako v iných ročných obdobiach.  Navyše konzumujeme viac tukov a cukrov, aj keď v takej výbornej podobe, ako sú vianočné koláče. Preto je veľmi dôležité zamerať sa na vyváženú stravu s dostatočným množstvom vitamínov, a to predovšetkým železo, vápnik, zinok, kremík, vitamíny A, E a C. Dôležité sú taktiež bielkoviny a stopové prvky, ktoré nájdeme v kvalitnom mäse, vajciach a rybách. Vitamíny môžeme taktiež doplniť pomocou prírodných produktov, ktoré telo veľmi dobre spracuje.

AKO VLASY PO ZIME SPRÁVNE ZREGENEROVAŤ A PRIPRAVIŤ NA NASTÁVAJÚCU JAR?

Pre správnu regeneráciu je dôležité zaradiť do starostlivosti o vlasy kvalitné produkty v kompletnej zostave – šampón, kondicionér a maska. Vynikajúcim pomocníkom nám môžu byť taktiež bezoplachové kondicionéry, ktoré na vlasoch vytvoria jemný ochranný film s antistatickým účinkom. Dodajú vlasom potrebnú starostlivosť, ochranu a disciplínu. Ak je na vašich vlasoch poznať, že im zima dala zabrať, je vhodné sa o nezačať intenzívne starať. Pomôcť nám môžu hydratačné masky, vyživujúce olejčeky a séra, ktoré zaistia dôkladnú a hĺbkovú starostlivosť.

Ideálne je taktiež používanie šampónov, kondicionérov, masiek a olejčekov s čo najmenším množstvom chemickým zložiek, ktoré pomôžu rýchlemu priľnutiu šupín kutikuly, čím sa výrazne obmedzí štiepenie a elektrizovanie vlasov. Nízky obsah chemických zložiek vlasom uľaví a uľahčí tak naštartovanie prirodzenej obnovy.

 

Aký rad Echosline môžeme odporučiť?

 

Maqui 3

Rad starostlivosti Maqui 3, ktorá je vegánska, bez obsahu silikónov, sulfátov a parabénov, je obohatená o výťažky z listov stromu Maqui. Až 98% jej zloženia je prírodného pôvodu, a účinné látky, ktoré obsahuje, sú vysoko kvalitné a EKO certifikované.

Prípravky: Šampón All-In, maska Hydra Butter alebo kondicionér Color Saving pre farbené vlasy, rekonštrukčný Lotion a olejček All-In na záverečnú starostlivosť.

Tip: Kombináciou dvoch prípravkov – rekonštrukčného Lotionu s olejčekom All-In – zaistíte maximálnu hydratáciu a výživu pre suché a rozštiepené končeky vlasov. Aplikujte spoločne do vlhkých vlasov bez následného opláchnutia.

maqui3

Karbon 9

Rad starostlivosti Karbon 9 je taktiež vegánsky, bez silikónov, sulfátov a parabénov. Jeho kľúčovou zložkou je aktívne uhlie z bambusu, vďaka ktorému chráni vlasy pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia. Dokáže z vlasov dôkladne odstraňovať nánosy smogu, prachu, dymu, takže je veľmi vhodný na očistu po zimnom období, obzvlášť pre klientov v mestách.

Prípravky: Šampón Karbon 9, maska Karbon 9, kryštály Karbon 9, dvojfázový bezoplachový kondicionér 2-Phase Leave-in, ochranný sprej Stop Pollution.

Tip: Dvojfázový bezoplachový kondicionér 2-Phase Leave-in môžete použiť kedykoľvek –  a poslúži taktiež ako pomocník s elektrizujúcimi vlasmi. Aplikujte po umytí do vlhkých vlasov alebo do suchých vlasov kedykoľvek v priebehu dňa podľa potreby.

karbon 9

Seliàr Luxury

Ak cítite, že vlasy potrebujú maximálny lesk a hydratáciu, je ideálne zvoliť rad Seliar Luxury, ktorý vďaka obsahu argánového oleja a komplexu Extra Gloss s radom vitamínov dodáva vlasom potrebnú výživu, obnoví ich lesk a dodá stratenú vitalitu.

Prípravky: Šampón Seliar Luxury, maska Seliar Luxury, olejček Seliar Luxury.

Tip: Olejček Seliar Luxury môžete pridať do akejkoľvek masky z radu starostlivosti Echosline a tým zintenzívniť jej účinok. Stačia 2-3 kvapky olejčeka vmiešať do zvolenej masky. Olejček môžete aplikovať taktiež priamo do vlhkých vlasov po umytí (ďalej už neoplachujeme), alebo do suchých vlasov pri záverečnom stylingu.

luxury

 

Ak vás produkty zaujali, neváhajte sa obrátiť na svoju kaderníčku alebo kaderníka.

V prípade, že ste salón a máte záujem o produkty Echosline, kontaktujte nás na marketing@primavera-and.sk.

 

, , , , ,
Novinka RGnerin
Novinka RGnerin

Inovatívny program značky Casmara pre váš salón. Zoznámte sa so štyrmi stratégiami profesionálneho ošetrenia RGnerin proti vráskam. Prečítajte si článok o jeho blahodarných účinkoch na pleť.

3 najobľúbenejšie produkty našej technologičky Lucii Matejkovej
3 najobľúbenejšie produkty našej technologičky Lucii Matejkovej

V tomto článku sme pre vás pripravili krátky sumár TOP produktov podľa našej hlavnej kozmetickej technologičky Lucie.

Májové kozmetické novinky
Májové kozmetické novinky

Májové novinky v kocke