LETO PLNÉ VĹN SO ZNAČKOU ECHOSLINE

3. 6. 202111:46

Technologička Lucie Stwiertnia sa vo svojom salóne bežne stretáva s témou vlny. Značka Echosline ponúka širokú škálu produktov, ktoré sú ideálnym spojencom pri dosiahnutí krásnych letných vĺn. Vybrať si môžete napríklad z radu Seliàr Synergy Perm, Seliàr Synergy Curl alebo Wild Edition. A ak chcete výsledok znásobiť, pracujte s produktami E-Styling a pravouhlou kulmou Artero Bukle.

V lete sú veľmi obľúbenou úpravou vlasov práve vlny. Či už hovoríme o prirodzených vlnách alebo umelo vytvorených, kľúčom ku krásnym vlasom je dokonale ich poznať a zvoliť vhodnú starostlivosť a ideálny styling. Kučeravé a vlnité vlasy sú totiž u každého jedinečné, a čo funguje pri jednom type vlasov, nemusí fungovať pri druhom.

 

3 TYPY KUČERAVÝCH VLASOV

Ako veľmi sa vlasy vlnia, určuje tvar folikul. Folikuly sú vačky vo vlasovej pokožke, z ktorých vlasy vyrastajú. Čím je folikula ploskejšia a oválnejšia, tým sú naše vlasy kučeravejšie. Väčšinou má taká kučera tvar písmena „S“. Naopak z okrúhlej folikuly vyrastá vlas rovný. Kučeravé vlasy môžeme rozdeliť na 3 typy – zvlnené vlasy, kučeravé vlasy a tzv. afro vlasy. Je dôležité poznať svoj typ vlasov pre voľbu správneho stylingu a pre definíciu a tvarovanie vĺn. Čo sa týka hydratácie a výživy, dôležitá je ale sila a poréznosť vlasov.

 

VLNITÉ VLASY

 

Takéto vlasy sú charakteristické tým, že nie sú ani rovné, ani kučeravé. Pôsobia veľmi žensky a bohémsky (napríklad ako Boho Waves, bohémske vlny, ktoré boli v posledných rokoch veľkým trendom). Tento typ vlasov je väčšinou pri korienkoch a na temene rovný, a vlniť sa začína až od uší. Striedajú sa tu vlny v tvare voľnej špirály, esovité pramene, a občas sa objaví aj nejaká kučera. Pri jemných, vlnitých vlasoch je dôležité zvoliť stylingové prípravky, ktoré ich príliš nezaťažia a majú ľahkú textúru, ako je napríklad penový kondicionér, ktorý nájdeme v línii Seliàr Volume.

 

VLASY V TVARE PÍSMENA “S”

 

Pri fénovaní je dôležité používať iba jemný prúd vzduchu cez difuzér tak, aby sa nerozfúkali do nekontrolovateľného objemu. Pre tento typ vlasov je vhodné vlasy zľahka prečesať širokým hrebeňom za mokra, aplikovať stylingový prípravok, zabaliť ich na niekoľko minút do „turbanu“, ktorý odbúra prebytočné množstvo vody, a potom vlny dosušiť a definovať pomocou difuzéra.

 

KUČERAVÉ VLASY

 

Kučeravé vlasy je možné ešte rozdeliť na niekoľko typov podľa priemeru, tvaru a pevnosti kučier. Všeobecne ide o vlasy poréznejšie, ktoré potrebujú väčšiu dávku hydratácie. Ideálne je teda zvoliť stylingové prípravky krémovej či mliečnej textúry, ktoré bránia krepateniu a zaistia dostatočnú vlhkosť. Rozhodne nie je vhodné sušiť tento typ vlasov príliš horúcim vzduchom. Perfektnú finálnu podobu potom môžeme vytvoriť namotaním jednotlivých prameňov na prst.

 

VLASY TYPU AFRO

 

Vlasy typu afro sú kompaktné špirály v tvare písmena „S“ alebo „Z“. Tento typ vlasov je väčšinou veľmi objemný a má tendenciu sa strapatiť, v suchom stave sa jeho dĺžka skráti až o 50% prirodzenej dĺžky. Jednou z nich je metóda vodová, kde využívame tvárnosť vlasov pôsobením vody, keď tvarujeme pramene pomocou rôznych typov natáčok a následne ich dokonale vysušíme, čím zaistíme ich dočasnú tvárovú stálosť. Tento typ tvarovania vĺn však vydrží iba do ďalšieho umytia.

 

Seliàr Synergy Perm

 

Trvalým spôsobom zvlnenia vlasov je trvalá, kde pôsobením chemických prípravkov meníme vlasové väzby a fixujeme ich v novom tvare. Znamená to teda, zjednodušene povedané, že mokré vlasy natočíme na vhodný typ natáčok a aplikujeme preparačný roztok, počas procesu vlasy kontrolujeme, a po skončení doby pôsobenia daného prípravku vlasy dôkladne opláchneme. Následne aplikujeme fixačný roztok, ktorý vlasy zafixuje v novom, zvlnenom tvare. Po uplynutí doby pôsobenia fixačného prípravku vlasy dôkladne opláchneme a ošetríme vhodnou starostlivosťou. Táto zmena je trvalá, a vlasy si aj po následnom umytí zachovajú vlnitý či kučeravý tvar. V značke Echosline je to napríklad trvalá Seliàr Energy Perm.

Tepelné prístroje v súhre s produktami E Styling

 

O tvarovú stálosť, textúru, pružnosť a objem vĺn sa postarajú stylingové produkty EStyling. Biely rad produktov EStyling je určený práve pre vlny a objem. V neposlednom rade je možné tvoriť dočasné vlny či kučery pomocou tepelných prístrojov, ktorými sú žehličky na vlasy alebo kulmy rôznych veľkostí a tvarov. Poznáme kulmy klasické, kónické, trojkulmy alebo krepovačky. V ponuke značky Artero nájdeme napríklad pravouhlú kulmu Artero Bukle. Každú prácu s teplom je vhodné doplniť tepelne ochranným sprejom, ako je Protector v rade Estyling.

Seliàr Synergy Curl

 

Pri starostlivosti o vlnité a kučeravé vlasy je potrebné zvoliť prípravky podľa sily a poréznosti vlasu. Značka Echosline ponúka rad Seliàr Synergy Curl, ktorá je určená práve pre tento typ vlasov. Tvoria ho šampón a maska, ktoré obsahujú med a arganový olej. Tie spolu s ostatnými zložkami vlasy vyživujú, hydratujú, definujú vlny a dodávajú vysoký lesk. Tretím produktom je Aktivátor vĺn, ktorý ich pomáha tvoriť a jemne fixovať.

Wild Edition Texture & Body

 

Vlnám pristane taktiež rad Wild Edition, kde nájdete sprej s obsahom soli Sea Salt Spray alebo zmatňujúcu pastu. Rad je letom, morskou vodou, plážami a vlnami, ktoré nám vo vlasoch vytvorila sama príroda. Upravené, hydratované a lesklé vlny pôsobia veľmi žensky a je tak dôležité venovať im dostatočnú starostlivosť a pozornosť. Dúfam, že sa vám s našou ponukou podarí vytvoriť tie najzvodnejšie a najhravejšie vlny, s ktorými budete vy aj vaše klientky spokojné.

 

V prípade, že vás produkty značky Echosline zaujali alebo sa chcete dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať na marketing@primavera-and.sk.

facebook: Echosline Česko a Slovensko
instagram: @echosline_cz_sk

TÍM ECHOSLINE SK&CZ

, , , , ,
Obnova vlasov po zimnom období
Obnova vlasov po zimnom období

Ako vrátiť vlasom po zimnom období šmrnc? Prečítajte si v článku.

Novinka: EXPERT CLEANSE PRO od značky SKEYNDOR
Novinka: EXPERT CLEANSE PRO od značky SKEYNDOR

Prečítajte si o novinke EXPERT CLEANSE PRO od značky SKEYNDOR!

Vybrané kurzy za špeciálne ceny!
Vybrané kurzy za špeciálne ceny!

Opäť je tu leto a k nemu neodmysliteľne patrí naša horúca ponuka PRIMA kurzov.