Starostlivosť o pleť v zime

17. 12. 201813:27

Slnečnú jeseň už vystriedala sychravá a studená zima. Ako sa starať o svoju pleť v tomto ročnom období? 

Technologička Lucka Matejková, odborníčka na pleť, vám v tomto článku prináša niekoľko užitočných tipov.

Pleť je v zime vystavovaná poveternostným vplyvom oveľa viac ako v iných ročných obdobiach. Ďalším veľmi dôležitým aspektom je zmena teplôt – prechod z vonkajšieho prostredia do vnútorného. Následkom toho dochádza k nepríjemným prejavom pleti ako aj k zhoršeniu dermatologických porúch (ekzém, lupienka…). Následkom týchto zmien dochádza k nepríjemným pocitom pálenia, pnutia či začervenania. Ako týmto prejavom predchádzať a čomu sa vyvarovať?

V základe ide o veľmi jednoduchý postup.

Najdôležitejšia je hydratácia!!!

Vykúrené, klimatizované prostredie nám spôsobuje dehydratáciu pleti a preto je v prvom rade dôležité hydratáciu dopĺňať a zabezpečiť ochranu pred jej stratou. Mazové žľazy v pokožke pracujú počas zimných mesiacov na nižšie obrátky, produkcia lipidov klesá. V dôsledku toho sa stenčuje prirodzený ochranný film a z pokožky uniká aj viac vlhkosti.

Najdôležitejšie je uvedomiť si, že hydratáciu treba dopĺňať pri každom type pleti, vrátane mastnej a aknóznej. Úplne ideálne je dopĺňať hydratáciu aj v noci.

Bežnú starostlivosť o pleť preto odporúčame doplniť o ampulky a koncentráty, ktoré obsahujú vyššie množstvo účinných zložiek.

Prinášame príklady:
SOS obnovujúci koncentrát 7 x 2 ml od Skeyndor
Intenzívny hydratačný koncentrát 7 x 2 ml  od Skeyndor
Aquatherm Hĺbkovo zvlhčujúci krém F2 od Skeyndor
Sérum Hyaluronic Force + Hydratačný krém na suchú pleť od značky Germaine de Capuccini

Výživa verzus regenerácia!!!

Naša pleť je v rámci zimných mesiacov vystavovaná agresívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Pri výbere prípravkov si nezabudnite preveriť ich zloženie. Ak máte citlivú pleť, bude pre vás vhodnejší krém bez obsahu parfumov a konzervačných látok. Mal by byť mastnejší, výživný, s obsahom vitamínov A,D, E ako aj rôznych prírodných látok, ktoré pleť ošetrujú a pomáhajú jej vytvárať ochranný film.

Príklady:
B – Calm od Germaine De Capuccini
Power Retinol od Skeyndor

Ochranný faktor aj v zime

Veľkú dôležitosť prikladám používaniu ochranného faktora počas zimných mesiacov. Je dôležité pochopiť jednu zásadnú vec. Počas zimných mesiacov je naša pleť oslabená a zároveň vystavená mrazu a na horách aj silnému slnku. V kozmetických a dermatologických centrách sa počas tohto obdobia pracuje na silných ošetreniach ako sú mezoterapia, chemický peeling, fotoomladenie atď. Práve preto dochádza následkom týchto ošetrení k oslabeniu hydrolipidického plášťa, čo je potrebné brať do úvahy. Je veľmi dôležité nechať našej pleti čas sa zregenerovať a tým pádom ju viac chrániť.

Príklad:
Krémy Total SUN 50 SPF od Mesosystem

Zimné obdobie je vhodné pre regeneráciu pleti ako aj pre rôzne ošetrenia, ktoré vám počas letných mesiacov príliš neodporúčam.

V zime je správny čas na odstránenie:

  • rôznych kožných výrastkov
  • nežiaducich znamienok a pigmentácií
  • rozšírených cievok
  • chĺpkov

Takže aby ste to túto zimu vašej pleti trošku uľahčili, nezabudnite na najdôležitejšie faktory: hydratácia, výživa, regenerácia a samozrejme aj ochrana. Ľahšie tak predídete nežiaducim účinkom zimy a mrazu.

, , , , , , ,
Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

Prinášame vám článok o starostlivosti o pleť v zime. Na čo si dávať pozor a a čomu sa vyvarovať?

Ponuka prístrojových ošetrení Primavera Andorrana
Ponuka prístrojových ošetrení Primavera Andorrana

Aktuálna ponuka prístrojových ošetrení do vášho salónu.

Jarné kozmetické online prezentácie noviniek 2021
Jarné kozmetické online prezentácie noviniek 2021

Kozmetické online prezentácie noviniek 2021 - pripojte sa, tešíme sa na vás.