Starostlivosť o pleť v zime

17. 12. 201813:27

Slnečnú jeseň už vystriedala sychravá a studená zima. Ako sa starať o svoju pleť v tomto ročnom období? 

Technologička Lucka Matejková, odborníčka na pleť, vám v tomto článku prináša niekoľko užitočných tipov.

Pleť je v zime vystavovaná poveternostným vplyvom oveľa viac ako v iných ročných obdobiach. Ďalším veľmi dôležitým aspektom je zmena teplôt – prechod z vonkajšieho prostredia do vnútorného. Následkom toho dochádza k nepríjemným prejavom pleti ako aj k zhoršeniu dermatologických porúch (ekzém, lupienka…). Následkom týchto zmien dochádza k nepríjemným pocitom pálenia, pnutia či začervenania. Ako týmto prejavom predchádzať a čomu sa vyvarovať?

V základe ide o veľmi jednoduchý postup.

Najdôležitejšia je hydratácia!!!

Vykúrené, klimatizované prostredie nám spôsobuje dehydratáciu pleti a preto je v prvom rade dôležité hydratáciu dopĺňať a zabezpečiť ochranu pred jej stratou. Mazové žľazy v pokožke pracujú počas zimných mesiacov na nižšie obrátky, produkcia lipidov klesá. V dôsledku toho sa stenčuje prirodzený ochranný film a z pokožky uniká aj viac vlhkosti.

Najdôležitejšie je uvedomiť si, že hydratáciu treba dopĺňať pri každom type pleti, vrátane mastnej a aknóznej. Úplne ideálne je dopĺňať hydratáciu aj v noci.

Bežnú starostlivosť o pleť preto odporúčame doplniť o ampulky a koncentráty, ktoré obsahujú vyššie množstvo účinných zložiek.

Prinášame príklady:
SOS obnovujúci koncentrát 7 x 2 ml od Skeyndor
Intenzívny hydratačný koncentrát 7 x 2 ml  od Skeyndor
Aquatherm Hĺbkovo zvlhčujúci krém F2 od Skeyndor
Sérum Hyaluronic Force + Hydratačný krém na suchú pleť od značky Germaine de Capuccini

Výživa verzus regenerácia!!!

Naša pleť je v rámci zimných mesiacov vystavovaná agresívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Pri výbere prípravkov si nezabudnite preveriť ich zloženie. Ak máte citlivú pleť, bude pre vás vhodnejší krém bez obsahu parfumov a konzervačných látok. Mal by byť mastnejší, výživný, s obsahom vitamínov A,D, E ako aj rôznych prírodných látok, ktoré pleť ošetrujú a pomáhajú jej vytvárať ochranný film.

Príklady:
B – Calm od Germaine De Capuccini
Power Retinol od Skeyndor

Ochranný faktor aj v zime

Veľkú dôležitosť prikladám používaniu ochranného faktora počas zimných mesiacov. Je dôležité pochopiť jednu zásadnú vec. Počas zimných mesiacov je naša pleť oslabená a zároveň vystavená mrazu a na horách aj silnému slnku. V kozmetických a dermatologických centrách sa počas tohto obdobia pracuje na silných ošetreniach ako sú mezoterapia, chemický peeling, fotoomladenie atď. Práve preto dochádza následkom týchto ošetrení k oslabeniu hydrolipidického plášťa, čo je potrebné brať do úvahy. Je veľmi dôležité nechať našej pleti čas sa zregenerovať a tým pádom ju viac chrániť.

Príklad:
Krémy Total SUN 50 SPF od Mesosystem

Zimné obdobie je vhodné pre regeneráciu pleti ako aj pre rôzne ošetrenia, ktoré vám počas letných mesiacov príliš neodporúčam.

V zime je správny čas na odstránenie:

  • rôznych kožných výrastkov
  • nežiaducich znamienok a pigmentácií
  • rozšírených cievok
  • chĺpkov

Takže aby ste to túto zimu vašej pleti trošku uľahčili, nezabudnite na najdôležitejšie faktory: hydratácia, výživa, regenerácia a samozrejme aj ochrana. Ľahšie tak predídete nežiaducim účinkom zimy a mrazu.

, , , , , , ,
Spoznajte Germaine de Capuccini produkty na doma
Spoznajte Germaine de Capuccini produkty na doma

Produkty Germaine de Capuccini na domáce použitie.

Novinka od značky CASMARA: Q10 Rescue
Novinka od značky CASMARA: Q10 Rescue

Prečítajte si o novinke od značky CASMARA: Q10 Rescue.